ریشه فساد در فوتبال عمیق است!
حجت اله اکبرآبادی (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2422
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


آیت‌الله مقتدایی :گشت ارشاد موفق نبود، باید تذکر داد

آیت‌الله مقتدایی، عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به عملکرد گشت ارشاد، گفت:«به نظر من می‌آید که خیلی موفق نبوده است. باید به خود این گروه تذکراتی داده شود که رفتارشان با مردم خشن و تند نباشد و بلکه با رعایت برادری، خواهری و مادری برخورد خوب داشته باشند؛ که وقتی با طرف صحبت می‌کنند در قلب او تأثیر بگذارد و فکر کند یک دوست، پدر یا برادر دارد با او حرف می زند.»
به گزارش جماران، آیت‌الله مقتدایی افزود:«در برنامه‌هایی که پیش آمده یقینا دست خارجی و دشمن در کار بوده و مقدماتی را فراهم کرده اند تا مردم را نگران کنند و از اعتقادات آنها درباره توحید، نبی گرامی اسلام(ص) و اهل بیت(ع) ذهن‌شان را منحرف کنند و آن وقت اقدامات نابخردانه‌ای را انجام بدهند؛ اقداماتی که منطقی و شرعی نیست. اگر راه حل ایرادات و اشکالات از نخبگان سؤال شود، کار بسیار مفید و مؤثری است برای حل نابسامانی‌هایی که اخیرا شاهد بوده ایم. چون این افراد به جریاناتی که در میان مردم اتفاق می‌افتد، آشنا هستند.»
او تأکید کرد:«بالأخره کسانی که به مشکلات مردم آشنایی ندارند و راه حلش را هم نمی‌دانند، نظرات و راه حل‌هایی می‌دهند که به ضرر جامعه، امت اسلامی و نظام است. این نظرات در میان مردم، جوانان و متدینین انحراف ایجاد می‌کند؛ و این برای جامعه اسلامی، انقلاب و ملت عزیزمان خیلی خطرناک است. باید از نخبگان دلسوز مردم و نظام خواست که به میدان بیایند و کنار نکشند؛ کنار کشیدن آنها به ضرر نظام و اسلام است و بعید می‌دانم آنها هم خودشان را کنار بکشند. چون دلسوز نظام، انقلاب و مردم هستند، باید به آنها احترام گذاشت و از آنها خواست که به میدان بیایند. به حرف‌شان هم گوش بدهند تا آنها دلسرد نشوند و بدانند صحبت‌های آنها خواهان دارد و پیگیری می‌شود. مسئولین گشت ارشاد باید متوجه باشند اجازه‌ای که به اینها داده شده تا تذکر بدهند به کسی که مثلا حجاب را رعایت نمی‌کند، نظرشان فقط برای خدا باشد و نظر غیر خدایی نداشته باشند؛ و با ادب، احترام، موعظه و نصیحت با مخاطبان خود صحبت کنند.»
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد:«من یادم می‌آید اوایل انقلاب که به امر امام شورای عالی قضایی تشکیل شد، من هم عضو آن شورای عالی بودم و اولین گشت ارشاد را آن وقت ما تصویب کردیم و گروه‌هایی را مأموریت دادیم که در بین مردم بگردند و تذکراتی هم راجع به حجاب و هم راجع به کارهای خیر و کمک به دیگران داشته باشند. خود من یادم می‌آید دو مرتبه آن گروه ارشاد را دعوت و با آنها صحبت کردم.»