روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 اردیبهشت 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 30928
0
0
واکنش صریح معاون مجید انصاری به عملکرد صداوسیما و برخی نیروهای نظامی و انتظامی
برنامه‌های صدا و سیما علیه دولت پخش می‌شود
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با انتقاد از رویه صدا و سیما در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: از جریان خاصی که در صدا و سیما از یک سو به تخریب دولت مشغول هستند و از سوی دیگر عملاً کار ستاد انتخاباتی 1 یا 2 نفر از کاندیداها را انجام می‌دهد، به شدت گلایه مند هستیم.به گزارش جماران، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری در نشست خبری عصر دیروز خود با اشاره به اینکه بر اساس قانون، صدا و سیما موظف است به حفظ بی طرفی کامل در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و عمل کردن بر اساس برنامه‌هایی که از قبل برای تبلیغات کاندیداها تنظیم شده است نسبت به پخش برنامه‌ها اقدام کند، اظهار کرد: وظیفه ذاتی صدا و سیما نسبت به اصل انتخابات، تشویق مردم به حضور در انتخابات، ایجاد نشاط و آگاهی سیاسی و ارائه برنامه‌های نامزدهای انتخابات است.
وی افزود: باکمال تاسف ما این روزها شاهد هستیم صدا و سیما به طور گسترده اصل بی‌طرفی و عدالت رسانه ای را نسبت به دولت و شخص آقای روحانی نقض کرده است و با برنامه سازی‌ها و به بهانه‌های مختلف در ایام انتخابات به برنامه سازی تخریبی با القای شعار‌های رقبای دکتر روحانی علیه دولت و رئیس جمهور مستقر اقدام تخریبی انجام می‌دهد. عدالت اطلاع‌رسانی در برنامه‌های صدا و سیما به ویژه در برنامه 20:30 رعایت نمی‌شود. صدا و سیما به پخش مکرر و متعدد برنامه‌های سایر نامزدها از جمله آقای رئیسی اقدام می‌کند در حالی‌که اجتماع عظیم چند ده هزار نفری مردم در استادیوم آزادی شاید فقط چند ثانیه بدون پخش سخنان آقای روحانی، شعارهای مردم و تصویر آن جمعیت عظیم کاملاً یک‌جانبه و به نفع کاندیدای خاصی عمل می‌کند.انصاری ابراز داشت: به نظر می‌رسد که شورای نظارت بر تبلیغات صدا و سیما یا نظارت کافی اعمال نمی کند یا صدا و سیما به تذکر آن‌ها وقعی نمی‌نهد. علاوه بر این در بخش‌های مختلف شاهدیم با خبرسازی‌های نادرست و سیاه نمایی‌های کاذب، صدا و سیما سعی می‌کند که القا کند دولت کارآمد نبوده و به وعده‌هایش عمل نکرده است. همین امروز در بخش خبری ساعت 14 به تفصیل به بهانه مسائل انتخاباتی، کارگاه‌هایی خالی یا چند واحد تعطیل شده با مصاحبه‌های جهت دار از افراد به نمایش درآمد. با این هدف که القا کنند هر روز واحدهای تولیدی رو به تعطیلی می‌رود و کار و کسب و اشتغال در حال کاهش است.معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه صدا و سیما روزانه زمان زیادی برنامه علیه دولت پخش می‌کند، اظهار کرد: در حالی که اگر بخواهند عدالت و انصاف را رعایت کنند باید فعال شدن 22 هزار واحد نیمه تعطیل و تعطیل که دولت سال 95 آن‌ها را با پرداخت 15 هزار میلیارد تومان فعال کرده یا ایجاد یک میلیون 300 هزار فرصت شغلی خالص در سال 94 و 95 گزارش تهیه می‌کردند. چرا یکجانبه علیه دولت مصاحبه می‌گیرند.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره شکایت دولت از رسانه‌هایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند گفت: تعداد بسیار زیادی از این بی عدالتی‌ها در رسانه‌ها در حال انجام است که این تخلفات از سوی وزارت کشور، ستاد انتخابات روحانی و معاونت حقوقی ریاست جمهوری به قوه قضاییه، کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات و شورای نگهبان ارسال شده ولی هیچ رسیدگی را شاهد نبودیم. ممکن است آن‌ها بگویند شکایت در حال رسیدگی است در حالیکه تخلفات انتخاباتی باید بلافاصله رسیدگی شود. تجربه نشان داده که به این شکایت رسیدگی نشده یا بایگانی می‌شود. اگر بعد از انتخابات هم رسیدگی شود چاره ساز نیست زیرا این اقدامات موجب گمراه شدن مردم می‌شود.وی ادامه داد: من به عنوان معاون حقوقی رئیس‌جمهور از این حق مردم دفاع می‌کنم که آن‌ها باید از همه مسائل انتخابات آگاه شوند. این حق در حال تضییع است. طرح شکایت از این رسانه‌ها وظیفه قانونی ما است. از قوه قضاییه و شورای نگهبان درخواست می‌کنم جلوی این بی عدالتی رسانه‌ها را بگیرند.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه دولت همیشه از آزادی بیان و حق اطلاع رسانی دفاع کرده و هزینه سنگینی بابت دفاع از مطبوعات پرداخت کرده و می‌پردازد اظهار کرد: تخلف از قوانین و سوء‌استفاده از اموال عمومی ربطی به آزادی بیان ندارد. برخی روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها و سایت‌هایی که متعلق به نهادهای حکومتی هستند، قانونا حق ندارند به نفع یا علیه کاندیدا تبلیغ کنند. این رسانه‌ها جرایم متعددی مرتکب می‌شوند. جرم اول آن‌ها سوء استفاده از اموال عمومی به نفع برخی کاندیداها و علیه دولت و شخص روحانی و جهانگیری است، جرم دوم آن‌ها تهمت زدن و نشر اکاذیب است. جرم سوم آن‌ها نیز تضعیف جایگاه ولایت فقیه است.
انصاری ادامه داد: شکایت از این مجموعه نه به جهت انتقاد از دولت و شخص روحانی است بلکه شکایت ما بر اساس موازین حقوقی است که متاسفانه تاکنون نتیجه عملی نداشته و صرفا طرح شکایت بوده است.
انصاری با اشاره به اینکه مردم نشان دادند که شعور و آگاهی سیاسی کافی را دارند اظهار کرد: نباید نیروی انتظامی و بسیج با مانورهای تحریک کننده فضا را امنیتی کنند. آمادگی نیروی انتظامی برای حفظ امنیت و آرامش انتخابات یک بحث است اما برخورد تبعیض‌آمیز برخی ماموران نیروی انتظامی با طرفداران کاندیداها مسئله دیگری است. من از فرمانده نیروی انتظامی می‌خواهم دستور اکید بدهد ماموران ناجا برخورد سلیقه‌ای و جانب‌دارانه با قانون نداشته باشند و با حق شهروندی همه مردم دفاع کنند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه