چرا فشارهای خارجی رو به افزایش است؟
محسن صنیعی (استاد دانشگاه)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2120
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

موضع‌گیری دوباره وزارت خارجه در مورد مرگ مهسا امیری

سخنگوی وزارت امور خارجه در مود تحولات اخیر داخل ایران و اتفاق رخ داده در مورد مهسا امینی گفت: «همه اطلاع دارند که در عالی‌ترین مقامات کشور از جمله شخص آقای رئیس جمهور به این موضوع  ورود کردند و با خانواده مهسا امینی تماس گرفتند و قوه قضاییه و وزارت کشور هم اعلام کرد که به وظیفه خود عمل می‌کنند.»  او در بخشی دیگر از صحبت های خود در پاسخ به سوال مطرح شده گفت: «دنیا در موضوع حقوق بشر وام‌دار فرهنگ و تمدن ایرانی است، حقوق بشر از  ارزش‌های انقلاب اسلامی است و بعد از انقلاب اسلامی هم حقوق زنان و حقوق بشر جزو موضوعات مهم بوده است و زنان در حوزه‌های سیاسی و رسانه‌ای و فرهنگی حضور پررنگی داشته‌اند.»
سخنگوی امور خارجه در ادامه صحبتهای خود در این ارتباط گفت: «زنان در جامعه ایران در عرصه‌های  مختلف سیاسی، اجتماعی اقتصادی و رسانه‌ای حضور دارند و جمهوری اسلامی یک جامعه الگو و نمونه است، اقوام  نیز جزو بافت تشکیل دهنده جامعه ایران هستند و جزو اقلیت‌ها در ایران نیستند .
 اقوام بخشی از ایران قدیم و جدید و ایران تاریخی و بزرگ هستند ، نگاه قومیتی در ایران مفهوم پیدا نمی‌کند رفتار ایران در داخل کشور  قومیتی و جنسیتی نیست.»کنعانی ادامه داد: «متاسفانه برخی قصد دارند شکاف‌های قومیتی‌ و جنسیتی در ایران  ایجاد کنند، من سوال می‌کنم زمانی‌که مردم غیور کُرد، مورد حمله شیمیایی قرار گرفتند، آنها کجا بودند؟ حقوق‌ بشر در کجای رفتار سیاست خارجی این‌ها قرار می‌گیرد؟ زمانی‌که این اتفاق افتاد آقای رئیس جمهور سمرقند بودند و بلافاصله زمانی که متوجه شدند، اعلام موضع کردند .»
او اضافه کرد: «من از این مدعیان می‌پرسم  زمانی‌که «شیرین ابوعاقله » خبرنگار الجزیره توسط صهیونیست‌ها به شهادت رسید، این مدعیان حقوق بشر و طرف‌های غربی کجا بودند و آیا این رفتار دوگانه نیست؟ ما امیدواریم شاهد عقلانیت در این کشورها باشیم.»