چرا فشارهای خارجی رو به افزایش است؟
محسن صنیعی (استاد دانشگاه)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2120
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

فرماندار رزن خبر داد:

اختصاص ۷۵ میلیارد تومان اعتبار به حوزه کانال و قنوات رزن

فرماندار رزن از اختصاص ۷۵ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه کانال و قنوات این شهرستان خبر داد. 
علی اصغر غفاری‌آثار دوشنبه ۱۱ مهرماه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان رزن، اظهار کرد: در بحث کانال و قنوات با پیگیری نماینده مردم در مجلس ۶۰ میلیارد اعتبار سهم رزن شده که در ۵۰ روستا به صورت کانال و در ۲۵ روستا به صورت قنوات این اعتبارات در دست اجراست که ثبت تعداد اشتغال این طرح‌ها در سامانه ضرورت دارد. 
وی افزود: علاوه بر این میزان اعتبار پیگیری شده از طریق نماینده، اعتباری افزون بر ۱۵ میلیارد تومان نیز از محل سفر ریاست جمهوری به استان همدان برای حوزه کانال و قنوات شهرستان دیده شده که این میزان اعتبار ۷۵ میلیارد تومان در حوزه کانال و قنوات در شرایط فعلی خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها خبر خوبی برای مردم شهرستان خواهد بود.
 مشکل تسهیلات مجموعه کشتارگاه ماکیان الوند مرتفع شد
غفاری آثار در ادامه ایجاد زنجیره ها و تکمیل تولید در شهرستان یکی از برنامه‌های در دست پیگیری برشمرد و تصریح کرد: مشکل مجموعه کشتارگاه ماکیان الوند حل شده و مبلغ  و تسهیلات مورد نیاز آنها پرداخت شده است، در حال حاضر در کل کشور و استان دارای مشکل مرغ هستیم اگر مشکل کشتارگاه ماکیان الوند حل شود با راه اندازی این کشتارگاه حداقل در استان همدان این مشکل حل خواهد شد.
وی همچنین یادآور شد: در حال حاضر یکی از سرمایه گذاران بخش خصوصی قصد بر ایجاد یک کارخانه زیربنایی به عنوان بزرگترین کارخانه استان همدان دارد که برای احداث و ایجاد این کارخانه چندین قطعه زمین مناسب در شهرستان را برای جانمایی طرح به همراه این سرمایه گذار بازدید کرده‌ایم. 
 دورخیز رزن برای احداث کارخانه تولید انواع شیشه توسط بخش خصوصی
غفاری آثار با بیان اینکه ایجاد این کارخانه در شهرستان یک اتفاق بسیار خوبی در ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان افراد جویای کار منطقه باشد، خاطرنشان کرد: تولیدات این  کارخانه صنعتی صادراتی و در رابطه با انواع شیشه خودرو، شیشه ضدگلوله، سکوریتی و شیشه ساختمانی بوده و فاز دوم آن به تولید شیشه ختم می‌شود. 
 اختصاص ۱۲۷ میلیارد اعتبار به حوزه جهادکشاورزی رزن در سفر ریاست جمهوری
فرماندار رزن در ادامه با تاکید بر اینکه در سطح شهرستان گردشگری چندانی نداریم و باید برای ایجاد گردشگری شهرستان کمک کنیم چرا که ما این توانمندی را داریم، تصریح کرد: در حوزه های مختلف شهرستان دارای ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار بوده‌ایم که از محل سفر ریاست جمهوری نیز در حوزه جهادکشاورزی ۱۲۷ میلیارد تومان‌ به اعتبار و تسهیلات شهرستان افزوده شده که این امر اتفاق خوبی برای شهرستان است.
 سال آینده کشت هندوانه در رزن نداشته باشیم
غفاری آثار در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به اصلاح الگوی کشت در شهرستان، افزود: سال آینده باید با تجزیه و تحلیل واقعیت کشور و ارائه اعداد و ارقام واقعی به کشاورزان با راهکارهای مناسب کشت هندوانه در سطح اراضی کشاورزی شهرستان نداشته باشیم.
 پساب تصفیه خانه رزن هرز می‌رود
وی با تاکید بر بازچرخانی آب اظهار کرد: در حال حاضر یکی از بازچرخانی‌های آب در سطح شهرستان‌ما پساب تصفیه خانه رزن می‌تواند باشد که هرز می‌رود و مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و باید فکری به حال کنیم چرا که در بسیاری از جاها از پساب این‌تصفیه خانه می‌توان استفاده مناسبی داشت. 
 رزن در حوزه اشتغال باید در استان اول شود
غفاری‌آثار با بیان اینکه باید کارهای شهرستان خود را پیگیری کنیم، افزود: باید شهرستان رزن در سطح شهرستان‌های استان در  حوزه اشتغال اول شود و در این رابطه بانکها راهکار آن را می‌دانند چرا که بانکها در بحث وام‌های تکلیفی مشکلی ندارند و توقع ما از بانکها بالاست. 
وی همچنین از ایجاد خانه خلاق رزن در آینده نزدیک خبر داد و گفت: خانه خلاق رزن کارهای قانونی آن انجام شده و به زودی توسط فنی وحرفه ای و مرکز رشد شهرستان راه اندازی می‌شود. 
فرماندار رزن در ادامه تصریح کرد: برنامه پنج ساله هفتم  توسط دولت نوشته شده و در دست ابلاغ است که در این برنامه رشد هشت درصدی و بهره‌وری و تحول در نظام مالیاتی بدون فشار به اقشار کم درآمد از جمله مسائل مهمی است که به آن پرداخته شده است. 
غفاری آثار با اشاره به اینکه در برنامه پنج ساله هفتم مقام معظم رهبری نیز ورود جدی داشته و به موارد مهم تاکید کرده است، گفت: در برنامه پنج ساله هفتم اتفاقات خوبی در حوزه مالیات خواهد افتاد در سال های گذشته با وجود  اخذ مالیات بیشتر از استان همدان خدمات کمتری به این استان ارائه می‌شد اما در سال جاری مالیات تقریبا از اکثر استان ها ۱۸۰ درصد گرفته می شود و از استان همدان ۶۲ درصد خواهد بود که این موضوع خبر خوبی برای سطح شهرستان‌های استان همدان خواهد بود.