چرا فشارهای خارجی رو به افزایش است؟
محسن صنیعی (استاد دانشگاه)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2120
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

آیت‌الله فاضل لنکرانی: مسئولین اعتراضات را بشنوند

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار گفت:«مردم به گرانی‌ها اعتراض دارند، این اعتراض حق مردم است. مردم از گرانی‌ها مستأصل شدند و از دولت توقع دارند قدم محکمی بردارد تا گشایشی در امور زندگی‌شان ایجاد شود.»
آیت الله فاضل لنکرانی، در سخنانی در ابتدای درس خارج فقه خود با بیان اینکه در حوادث روزهای اخیر هماهنگی و وحدت و انسجام رسانه‌ای در در میان دشمن کاملاً مشهود است، گفت:«از همان لحظات اول هر کسی اخبار رسانه‌های جهانی را دنبال می‌کرد شعارها متحد، هدف کاملاً روشن و یک وحدت عملی و گفتاری میان دشمن مشهود بود. هدف آنها مقابله با دین بود، نه فقط مقابله با نظام اسلامی و نه فقط مسئله براندازی.»
به گزارش جماران، فاضل لنکرانی افزود:«بحث در این است که ببینیم دشمن چه هدفی دارد؟ همه ما، همه حوزویان، دانشجویان، اقشار مردم نباید از این هدف غافل شویم. باید ببینیم دشمن دنبال گرفتن دین از ملت ایران است، دشمن دنبال تجزیه ایران است، اخبار رسانه‌های خارجی را که ببینید کاملاً دنبال تجزیه ایران هستند، دنبال از بین بردن منافع و چپاول منابع ایران هستند که این امر واضحی است، اگر هم امروز یک کسی بگوید این توهم است دشمن چکار به این کارهای ما دارد باید یک مقداری در عقل خودش تردید کند! این انکار بدیهی است.»
او گفت:«در پرتو نظام جمهوری اسلامی از شعارهای مهم‌مان مسئله آزادی بوده و هست، از شعارهای مهم، حق انتقاد برای مردم است. هم امام رضوان‌الله تعالی علیه مکرر این را می‌فرمودند و هم رهبری معظم، الآن هم این حق وجود دارد و ما نمی‌بینیم مسئولی بگوید کسی حق انتقاد ندارد، مردم مشکلات فراوان دارند مخصوصاً در مسائل اقتصادی و معیشتی باید حرف‌هایشان را مطرح کنند. کسی در این تردید ندارد. اگر کسی بگوید حق ندارید حرف بزنید، نه مطالبه با دین است نه مطالبه با قانون و عقل و وجدان است. اما باز می‌آیند همین مطلب را از زبان بعضی از چهره‌ها که چرا به حرف مردم گوش نمی‌دهید؟ آیا حرف مردم تخریب اموال عمومی است؟ آیا مردم ما می‌گویند باید آمبولانسی که برای نجات مصدومین و حادثه دیده‌هاست را از بین ببریم؟ بانک‌ها را تخریب کنیم؟ آیا حرف مردم این است که ما می‌خواهیم ناامنی در این کشور بیاید؟ مسلما این حرف مردم نیست. مردم به گرانی‌ها اعتراض دارند، این اعتراض حق مردم است. مردم از گرانی‌ها مستأصل شدند و از دولت توقع دارند قدم محکمی بردارد تا گشایشی در امور زندگی‌شان ایجاد شود.»