فرهنگ ‌شهری به روایت کاشانی و شرکا
عارف لایق‌زاده (شهرساز)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1964
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


رئیس‌جمهوری رأساً به موضوع اجرای رتبه‌بندی معلمان ورود کند

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی از رئیس‌جمهوری خواست تا نسبت به اجرای رتبه‌بندی معلمان دستور عاجل صادر کند.
به گزارش ایسنا مهدی اسماعیلی، نماینده میانه در جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس‌جمهوری با انتقاد از عدم اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: علی‌رغم مصوبه قانونی مجلس شورای اسلامی و نظر مساعد رئیس‌جمهوری اراده‌ای که تا دیروز تولیت و داعیه توجه به معلمان را داشته متأسفانه امروز با ایرادات بنی اسرائیلی مانع اجرای به‌موقع رتبه‌بندی معلمان که بیش از ۱۲سال در انتظار اجرای آن هستند شده است.
وی گفت: مصرانه از رئیس‌جمهوری می‌خواهم که رأساً به موضوع ورود کرده و دستور سریع و عاجل نسبت به عملیاتی کردن رتبه‌بندی معلمان را صادر کند و نگذارد تا بیش از این کاسه صبر معلمان عزیز و فداکار لبریز شده و بدین گونه تحقیر شوند.

 افزایش «حقوق‌» بازنشستگان همچنان در انتظار مصوبه دولت

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه باید منتظر باشیم در خردادماه مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را به ما ابلاغ کنند تا بتوانیم با حقوق خردادماه، افزایش‌ها را اعمال کنیم گفت: معوقات فروردین‌ماه را با حقوق خرداد می‌پردازیم. به گزارش ایسنا، میرهاشم موسوی درباره زمان افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار کرد: طبق قانون، میزان افزایش حقوق باید در دولت و هیات وزیران به تصویب برسد. این مصوبه هنوز تصویب و به ما ابلاغ نشده است؛ از بازنشستگان عذرخواهی می‌کنیم.
وی افزود: به‌محض ابلاغ، با اعمال افزایش، حقوق بازنشستگان را پرداخت خواهیم کرد. موضوع در حال بررسی و کارشناسی در دولت است. نظراتی هم آن‌ها دارند که پس از بررسی‌ها با ابلاغ مصوبه، افزایش حقوق را اجرایی خواهیم کرد. 
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه اردیبهشت‌ماه به اتمام رسیده است و باید منتظر باشیم در خردادماه مصوبه را به ما ابلاغ کنند تا بتوانیم با حقوق خردادماه، افزایش‌ها را اعمال کنیم گفت:  معوقات فروردین‌ماه را با حقوق خرداد می‌پردازیم و معوقه اردیبهشت‌ماه را برنامه‌ریزی می‌کنیم که در ماه‌های بعدی پرداخت کنیم. موسوی افزود: بازنشستگان نگران نباشند ما بعد از ابلاغ مصوبه، موظف هستیم آن را اجرا کنیم.