همدستی خودسرها با کرونا
عادل جهان‌آرای ( روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1543

تکذیب پایان دوره محکومیت

مهدی ‌هاشمی؛ مرخصی، نه آزادی!

در حالی که روز گذشته سیدمحمود علیزاده طباطبایی، وکیل خانواده‌ هاشمی رفسنجانی گفته بود که محکومیت مهدی ‌هاشمی فرزند مرحوم آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی پایان یافت و از زندان آزاد شد، فاطمه ‌هاشمی با تکذیب این خبر درباره برادرش مهدی ‌هاشمی گفت: برادرم به مرخصی آمده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فاطمه‌ هاشمی افزود:‌با توجه به شرایط بیماری کرونا برادرم به مرخصی کرونایی آمده است.
سایت دیده‌بان ایران نیز صبح دیروز از قول رضا گلپور نوشته بود که مهدی ‌هاشمی ده روز به مرخصی رفته و هنوز به زندان اوین برنگشته است.
مهدی‌ هاشمی در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ خورشیدی به اتهام اختلاس، ارتشاء و مباحث امنیتی به ۱۰ سال زندان محکوم شد. وی در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ برای اجرای حکم روانه زندان اوین شد. به موجب حکم دادگاه مهدی ‌هاشمی بابت اختلاس و جعل به ۱۰ سال حبس و رد مال به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان و جزای نقدی معادل دو برابر آن، به دلیل ارتشا به ۱۰سال حبس، رد مال به مبلغ ۵میلیون و ۲۰۰ هزار دلار و جزای نقدی معادل همین میزان، همچنین به دلیل ارتشا، به انفصال دائم از خدمات دولتی و ۵۰ ضربه شلاق و به دلیل مسائل امنیتی نیز مطابق قانون مجازات اسلامی به ۵ سال حبس محکوم شد. براساس قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲، وی طولانی‌ترین حکم یعنی صرفاً ۱۰ سال از مجموع ۲۵ سال محکومیت خود را تحمل خواهد کرد.