هراس از یک استعفای احتمالی
محسن خرامین (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1538

در مرکز همایش‌های قرآنی و بین‌المللی همدان

استودیو بلدیه شهرداری همدان راه‌اندازی شد

همدلی| همدان-خبرنگار همدلی:استودیو بلدیه شهرداری همدان با هدف اطلاع‌رسانی خدمات، دستاوردها و اقدامات مدیریت شهری همدان در مرکز همایش‌های قرآنی و بین‌المللی همدان راه‌اندازی شد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان، این مراسم روز گذشته و با حضور رئیس و برخی اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار همدان، رئیس اداره کل روابط عمومی استانداری همدان، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار و تنی چند از مدیران شهری برگزار و اهداف و چشم‌اندازهای آن تبیین شد.
شهردار همدان نیز در این مراسم گفت: اطلاع‌رسانی یکی از نکات مهم و ضروری در حوزه مدیریت شهری به شمار می‌رود که بایستی از ظرفیتهای مختلف و متنوع این حوزه در جهت تنویر افکار عمومی به خوبی بهرهمند شد.
عباس صوفی در ادامه تصریح کرد: شهرداری بزرگترین نهاد خدمت‌رسان با شرح وظایف مختلف است که بایستی مردم در جریان اقدامات و فعالیتهای روزمره آن قرار گیرند که در این مسیر نیازمند اقدامات خلاقانه و اثرگذار در این زمینه هستیم که استفاده از فناوری‌های به روز نظیر فضای مجازی نقش مهمی در رسیدن به اهداف بالادستی دارد.
وی بر هم‌فکری و نیازسنجی‌های لازم و کارشناسی شده در جهت پیشبرد اهداف و سیاستهای مورد نظر تأکید کرد و گفت: در این استودیو بایستی از ظرفیت اداره کل روابط عمومی استانداری همدان و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان و همچنین صداوسیما به خوبی بهره ببریم. صوفی در ادامه با تأکید بر این‌که روند اجرای پروژه‌ها از ابتدا تا انتها باید به درستی تهیه و به سمع و نظر مردم برسد، گفت: در کنار این استودیو، راه‌اندازی موزه بلدیه توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری در حال پیگیری است که در این موزه وضعیت گذشته و فعلی شهر برای مردم تهیه و تشریح می‌شود تا شهروندان در جریان پیشرفت امور قرار گیرند. رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این مراسم گفت: تبادل اطلاعات در سراسر جهان به صورت یک نیاز مبرم در هر سازمان و دستگاه به شمار می‌رود که بایستی از ظرفیت‌های مختلف در جهت ارتباط با شهروندان و انعکاس اقدامات انجام شده به نحو مطلوب بهره برد. کامران گردان افزود: با اجرای برنامه‌های متنوع اطلاع‌رسانی، مردم با اقدامات و فعالیتهای مدیریت شهری آشنا می‌شوند و به نوعی خیالشان از محل هزینه کردهای شهرداری از قِبل عوارض و وجوهی که به شهرداری پرداخت می‌کنند، آسوده خواهد شد. وی ادامه داد: فضای مجازی فرصت خوبی است که باید این ظرفیت در استودیو بلدیه شهرداری مورد توجه قرار گیرد تا با تبیین و معرفی اقدامات و فعالیت‌ها، شاهد دلگرمی مردم باشیم چرا که شهروندان در ادامه مسیر می‌توانند با بیان مشکلات محله زندگی و درخواست‌های خود، شورا و شهرداری را در نیازسنجی‌ها و تهیه و تدوین بودجه همراهی کنند.
مدیر کل روابط عمومی استانداری همدان نیز گفت: راه‌اندازی استودیو بلدیه شهرداری اقدام ارزنده‌ای است که در فضای فعلی می‌تواند بسیار اثرگذار باشد. اسداله ربانی‌مهر افزود: شرایط فعلی جهان و کشور تحت تأثیر ویروس کرونا قرار دارد و در این بین تنویر افکار عمومی و اطلاع‌رسانی در این زمینه بسیار حایز اهمیت است و این اقدام شهرداری همدان می‌تواند در این شریط ویژه کمک حال باشد و آمادگی کامل هیأت رئیسه شورای روابط عمومی استان همدان در جهت پیشبرد اهداف این مرکز را اعلام می‌کنم و معتقدم با همفکری و همراهی هر چه بیشتر می‌توان در این مسیر گام‌های مهمی برداشت.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: استودیو بلدیه باید زودتر از اینها راه‌اندازی می‌شد تا اقدامات و فعالیتهای شورای شهر و شهرداری به نحو مطلوب‌تری ‌اطلاع‌رسانی شود چرا که در شهر همدان ‌اطلاع‌رسانی به موقع و مناسب بسیار ضروری است که خوشبختانه این استودیو با تجهیزات کاملی آماده شده است.
حمید بادامی نجات افزود: همه دستگاه‌های خدمات‌رسان استان نیز می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند و خدمات ارائه شده را در اختیار مردم قرار دهند و خوشبختانه عوامل اجرایی این استودیو نیز توانمندی لازم در زمینه تهیه و تولید برنامه‌های مورد نظر را دارند که امیدوارم با راهاندازی این استودیو بتوانیم رضایت‌مندی مردم را افزیش دهیم.