روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
22 تیر 1398  |  ورزش  |  کد خبر: 63686
0
0
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی:
آمار طلاق در استان خراسان رضوی کاهش یافت
مشهد - سیدعلی شفیعی - خبرنگارهمدلی - مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی از کاهش آمار طلاق در استان خراسان رضوی خبر داد.
حمیدرضا پوریوسف اظهار داشت: هفته بهزیستی از 22 تیرماه آغاز شده و تا 28 همین ماه ادامه دارد، سعی بر استفاده از نیروهای جوان در این ارگان شده است که از آن جمله می‌توان به انتصاب یکی از فرزندان موفق بهزیستی به عنوان مشاور مدیرکل بهزیستی استان اشاره کرد.
وی تصریح کرد: تاسیس شعبه موسسه پویش فرهیختگان امید با هدف بسترسازی برای رشد فرزندان بهزیستی به زودی محقق می‌شود، فرد منتخب در این موسسه‌ها به عنوان نماینده در خراسان رضوی فعالیت می‌کند، از اهداف این اداره می‌توان به شفافیت اشاره کرد، این هدف در کشور مورد اهمیت قرار گرفته و استان گام به گام کشور پیش خواهد رفت.
پوریوسف بیان کرد: در حال حاضر پرداخت خدمات به صورت الکترونیک امکان پذیر شده و تمامی قرارگاه‌ها و مراکز شبانه‌روزی توسط سامانه‌ها اقدامات مربوطه را انجام می‌دهند، تمامی خدمات به صورت شفاف در سایت بارگزاری شده و افراد می‌توانند به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند.
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی ادامه داد: 470 هزار نفر جامعه بهزیستی را تشکیل می‌دهند که از خدمات گوناگونی برخوردارند، سلامت اجتماعی یکی از مهم‌ترین اهداف اداره کل بهزیستی استان بوده و به توانمندسازی فرزندان در بهزیستی اشاره دارد، جلوگیری از آسیب‌ها و محدودیت‌ها نیز از اقدامات این ارگان است.
وی خاطرنشان کرد: در هفته بهزیستی 53 پروژه با ارزش 113 میلیارد ریال بهره برداری می‌شود، در این پروژه‌ها سعی بر فراهم سازی زمینه‌هایی چون توان‌بخشی اجتماعی، پیشگیری، مسکن و اشتغال داریم و توافق بسیار مطلوبی در این زمینه ایجاد شده است، در 26 و 27 تیرماه میزبان خیران از سراسر کشور در استان هستیم.
پوریوسف بیان کرد: این برنامه به مناسبت بزرگداشت خیران کشور و با حضور ریاست سازمان برگزار می‌شود، 220 نفر از خیران از استان‌های مختلف در این برنامه حضور دارند و از آنها تقدیر می‌شود، قانون حقوق افراد در بهزیستی از سال 97 ابلاغ شده است، همچنین کمیته پیشگیری راه‌اندازی شده و شرکت‌های مختلف و کارشناسان در این کمیته فعال هستند.
وی عنوان کرد: پیگیری اجرا و اقداماتی در راستای افزایش ضمانت اجرای قانون و مستندسازی قانون از محورهای این ارگان است، از ابتدای سال 98 در راستای برنامه استاندار در ارتباط با اقصاد مقاومتی و مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی پیش می‌رویم و در تلاش برای استفاده از این برنامه هستیم.
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی اظهار داشت: در سال گذشته 20 اورژانس در شهرستان‌ها مستقر شده‌اند، در تمامی شهرستان‌های بالغ بر 50 هزار نفر دارای اورژانس اجتماعی هستند، در 21 شهرستان استان مداخله به منظور پیشگیری از طلاق انجام می‌شود و 81 مرکز در استان دارای این طرح هستند، خدمت رسانی به 27 هزار زوج و یا بالغ بر 54 هزار نفر متقاضی طلاق داده شده است. وی بیان کرد: بیشترین میزان طلاق توافقی بوده و در سال 97 شاهد وجود 17 درصد سازش در میان خانواده‌ها بودیم، در زمینه مداخله در آسیب‌های اجتماعی نیز 9 پایگاه خدمات اجتماعی راهاندازی شده و پنج پایگاه نیز در خلیل‌آباد، مه‌ولات، زاوه، بردسکن و روستای جنگل در رشتخوار راه اندازی می‌شود، به طور کلی 14 پایگاه در خراسان رضوی وجود دارد.
پوریوسف خاطرنشان کرد: خدمات اولیه در سال گذشته 100 میلیون تومان هزینه در بر داشته که این آمار در امسال به 150 میلیون تومان رسیده است، به هر پایگاه 30 میلیون تومان هزینه پرداخت می‌شود، در سال گذشته 3 هزار و 540 مورد مداخله در بحران‌های فردی اجتماعی وجود داشته که نتایج خوبی در ادامه داشت.
وی ادامه داد: امسال آمار مداخله‌ها افزایش یافته است، در سال گذشته 6 هزار و 260 خدمات اورژانس اجتماعی توسط تیم سیار صورت پذیرفته است، همچنین 10 هزار و 316 تلفن به خط اورژانس اجتماعی تماس گرفتند، در سال 97 دو خدمت در بخش دولتی آسیب‌های اجتماعی انجام شده است.
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: از این خدمات می‌توان به راه اندازی مرکز راه نوین با مشارکت بخش‌های غیر دولتی با محوریت همکاری با زنان آسیب‌دیده اشاره کرد، همچنین مرکز ندای مهر به زودی راه اندازی می‌شود و به افراد خدمت رسانی می‌کند، در بخش آسیب‌های اجتماعی مرکز صدف در ارتباط با کودکان خیابانی فعالیت دارد.
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی بیان کرد: 602 کودک در سال گذشته پذیرفته شدند که 47 درصد از آنها از اتباع خارجی بودند، مرکز قرنطینه ذهن آسیب اجتماعی نیز در بلوار شهید رستمی افتتاح شده است، مرکز بازپروری زنان نیز برای بهبود شرایط و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در زنان به وجود آمده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه