روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
02 اردیبهشت 1398  |  ورزش  |  کد خبر: 60699
0
0
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان در «روز سقا»:
ایثار در امر خدمت رسانی پایدار راه رسیدن به درجه سقایی است
اصفهان - مجید مرادیان- همدلی| در روز جانباز که طی ابتکاری از سوی مدیرعامل شرکت آب فاضلاب استان اصفهان به نام روز سقاء نامگذاری شد، از 53 نفر از کارکنان صنعت آب و فاضلاب شهری و روستایی به عنوان سقای برتر که در امر خدمت رسانی به مشترکین موفق عمل کردند، قدردانی شد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در این مراسم در جمع کارکنان شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی اعلام کرد:برای اینکه در امر خدمت رسانی به درجه سقایی برسید مستلزم ایثار و از خودگذشتگی است راه رسیدن به درجه سقایی پرداختن خالصانه به انجام وظایف محوله است.
مهندس ‌هاشم امینی با بیان اینکه در سالهای اخیر کارکنان آبفا استان اصفهان نه تنها در امر خدمت رسانی پایدار، به مردم موفق بودند بلکه در این روزها که شاهدخساراتی که وقوع سیل در برخی از استانهای کشور به بار آورد کارکنان آبفا نیز در زمینه امدادرسانی به سیل زدگان هم موفق بودند اعلام کرد: کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از نیمه دوم فروردین ماه تاکنون در استانهای لرستان و خوزستان مشغول به امدادرسانی به مردم آسیب دیده در این مناطق هستند.
وی با اشاره به ایجاد ماشین بحران توسط کارکنان آبفای اصفهان گفت:در چند سال گذشته کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به لحاظ آمادگی مقابله سریع و همه جانبه با وقوع حوادث غیرمترقبه اقدام به راه‌اندازی ماشین بحران کردند که هم اکنون این ماشین به استان خوزستان اعزام شد و بدین وسیله امداد رسانی به آسیب دیدگان سیل با قوت انجام‌ می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان روحیه جهادی و ایثارگری را رمز غلبه بر مشکلات دانست و اعلام کرد: دراین روزها که مردم تحت فشار مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها هستند ونیز برخی از هموطنان مان در برخی از استان‌های کشور به دلیل وقوع سیل متحمل خساراتی شدند این روحیه ایثارگری و از خود گذشتگی است که باعث غلبه بر این نوع مشکلات‌ می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: درست است که بارش‌های سیل آسا اخیر خساراتی را در برخی استانهای کشور به همراه داشت اما این رویداد منجر شد که هم اکنون 70 درصد حجم ذخیره سدها در کشور آبگیری شود.بطوریکه از خشکسالی شدید که سالیان سال درگیر آن بودیم رها شویم.
وی حجم ذخیره سد زاینده رود را 430 میلیون مترمکعب اعلام کرد و خاطرنشان ساخت:در حال حاضر حجم ذخیره سد زاینده رود 430 میلیون مترمکعب است این در حالیست که ظرفیت سد حدود یک میلیارد و 400 میلیون مترمکعب‌ می‌باشد بنابراین باید همچنان آب را بهینه مصرف کرد
وی افزود: شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اجرای سازوکارهای مدیریت مصرف را در اولویت کاری قرار داده است.
*بارش‌های اخیر دلیل بر نادیده گرفتن مصرف بهینه آب نیست
در همین حال مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با توجه به روند افزایشی حجم ذخیره سد زاینده رود عنوان کرد: هم اکنون حجم ذخیره سد زاینده رود بیش از 470 میلیون مترمکعب رسیده که پیش بینی‌ می‌شود با تداوم بارشها در فصل بهار و ذوب شده برف‌ها در فصل تابستان این رقم نیز افزایش یابد.
مهندس‌هاشم امینی اعلام کرد: در سال آبی 97و98 میزان بارندگی‌ها قابل توجه بوده بطوریکه درفصل بهار و تابستان با بحران شدید کم آبی روبرو نیستیم اما این امر دلیل بر نادیده گرفتن مصرف بهینه آب نیست همچنان باید آب را درست مصرف کرد .
وی با اشاره به پایین بودن مصرف سرانه کشور‌هایی که میزان بارندگی در آنها بطور میانگین به بیش از 800 میلیمتر در سال‌ می‌رسد تصریح کرد : بطور میانگین میزان بارندگی در کشور‌های اروپایی به بیش از 800 میلمتر در سال‌ می‌رسد اما با این وجود مصرف سرانه آب در این کشور‌ها بسیار پایین است. و به کمتر از 150 لیتر در شبانه روز‌ می‌رسد
رئیس هیات مدیره شرکت آب وفاضلاب ادامه داد: امیدوار هستیم دوره خشکسالی در ایران به پایین برسد و وارد دوره تر سالی شویم اما آنچه در این میان بسیار حائز اهمیت است استفاده صحیح و درست از منابع‌ می‌باشد زیرا منابع موجو در کشور فقط متعلق به ما نیست و سهم آینده گان نیز باید محفوظ بماند.
مهندس‌هاشم امینی با بیان اینکه در سال جاری نیز مانند سال‌های گذشته اعمال مدیریت مصرف توسط بخش‌های مختلف دنبال‌ می‌شود خاطرنشان ساخت: در سال‌های گذشته شرکت آبفا اصفهان به دلیل اینکه با کمبود شدید منابع آبی روبرو شد. اعمال مدیریت مصرف بهینه آب در بخش‌های مختلف شرکت مانند فنی ومهندسی، بهره‌برداری، مشترکین و روابط عمومی در دستور کار قرار گرفت و این مهم در سال جاری نیز ادامه دارد.
وی گفت:تا قبل از اینکه استان با خشک سالی شدید مواجه شود مصرف سرانه آب در استان به بیش از 189 لیتر در شبانه روز رسیده بود اما در سال‌های اخیر به جهت وقوع پدیده خشکسالی ودرک آثار ناشی از این پدیده توسط مردم، ونیز فرهنگ سازی مصرف صحیح آب ،سرانه مصرف در استان کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان روند نزولی مصرف سرانه آب شرب در اصفهان را خواستار شد و اظهارداشت: شرکت آبفا استان اصفهان مانند سنوات گذشته، برنامه‌هایی در راستای نهادینه سازی مصرف بهینه آب در جامعه در ستور کار قرار‌ می‌دهد و از مردم هم‌ می‌خواهیم که در این زمینه با مسئولان همراهی کنند.
مهندس‌هاشم امینی افزود: همه بهره برداران از منابع آبی باید بدانند تنها راه دسترسی پایدار به آب ،مصرف درست آن است چه در دوره خشکسالی چه در زمان ترسالی باید آب را بهینه مصرف کنیم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه