روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
28 فروردین 1397  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 45861
0
0
یک داور و دو نوازنده ایرانی از فستیوال موسیقی دنیای اسلام باکو بازگشتند
سه ایرانی در فستیوال موسیقی آذربایجان
به گزارش همدلی جابر اطاعتی، روبین شهنام نیا و الینا روستایی که در فستیوال موسیقی دنیای اسلام در باکو حضور داشتند، به کشور بازگشتند.
فستیوال موسیقی دنیای اسلام در کشور آذربایجان طی روزهای 21 تا23 فروردین ماه در مرکز آکادمی موسیقی باکو برگزار شد. جمهوری آذربایجان از جمله کشورهای همسایه ایران است که سالانه چندین فستیوال در رده های مختلف سنی را با موضوعات مختلف و در ژانرهای گوناگون برگزار می کند. فستیوال موسیقی «دنیای اسلام» نیز یکی از این ها است که هفته قبل با حضور نمایندگان نه کشور ایران، الجزایر روسیه، مصر، تاتارستان، ازبکستان، قزاقستان، مراکش و ترکیه در باکو برگزار شد.
این فستیوال در دو رده سنی ده تا پانزده سال و پانزده تا بیست سال برگزار شد و جابر اطاعتی نوازنده و مدرس موسیقی ایرانی به عنوان یکی از اعضای هیئت ژوری و روبن دخت شهنام نیا و الینا روستایی دو نماینده کشورمان در میان نوازندگان این جشنواره بودند. شهنام نیا و روستایی که از شاگردان وحید علیپور هستند، در اختتامیه فستیوال موسیقی دنیای اسلام موفق به دریافت دیپلم افتخار از سوی برگزارکنندگان شدند. فستیوال موسیقی «دنیای اسلام» طی روزهای 10تا 12 آپریل ادامه داشت و مراسم اهدای جوایز این فستیوال 12آپریل برابر با 23فروردین ماه در مرکز آکادمی موسیقی باکو برگزار شد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه