روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
01 بهمن 1396  |  بین الملل  |  کد خبر: 42893
0
0
سیامک جهانگیری و حسین علیشاپور در رودکی به اجرای برنامه پرداختند
شبِ باشکوهِ موسیقی ایران
گروه «همنوازان دلگشا» به سرپرستی «سیامک جهانگیری» و خوانندگی «حسین علیشاپور» در آخرین روز از اجراهای جشنواره موسیقی فجر کنسرتِ خود را در دو بخش اجرا کرد و شکوهِ موسیقی ایران را به نمایش گذاشت. این اجرا مهمانانی چون حمیدرضا نوربخش، فرزاد طالبی، علی بوستان، امیر مردانه، امیر شریفی، مهدی امامی، رضا مازندرانی، سعید نایب‌محمدی، پوریا اخواص، و...داشت.
در بخش اول، گروه به اجرای قطعات سازی در دستگاه همایون پرداخت و اعضای گروه به تک‌نوازی پرداختند و بعد از آن یک قطعه‌ ضربی اجرا شد. این بخش از اجرا پیش از این در آلبوم «ترنمی برای صبح»‌ با آهنگ‌سازی «سیامک جهانگیری» منتشر شده بود. در بخش دوم، حسین علیشاپور آوازهایی در ابوعطا و دشتی خواند و بعد از آن با هم‌نوازی نی، یک قطعه‌ ساز و آواز اجرا شد و گروه قطعاتی از آلبوم «تنها» با صدای علیشاپور و آهنگسازی جهانگیری را به اجرا درآورد.
گروه موسیقی «همنوازان دلگشا» که تمامی هنرمندان آن از فعالان و شناخته شده ترین نوازندگان موسیقی اصیل ایرانی هستند در آخرین روز از برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر با اجرای قطعاتی بی کلام و با کلام ایرانی یکی از با کیفیت ترین اجراهای جشنواره را رقم زدند.
توجه به یک رپرتوار حساب شده در حوزه تک‌نوازی و گروه نوازی، اجرای قدرتمندانه نوازندگان که از سن و سال چندان بالایی نیز برخوردار نبودند و نمایشی منسجم و فکر شده از ارایه دستگاه ها و گوشه های مختلف موسیقی ردیف دستگاهی ایران از جمله ویژگی های بود که در کنسرت گروه «همنوازان دلگشا» به سرپرستی سیامک جهانگیری به مخاطبان ارایه شد و اجرای این مجموعه را تبدیل به یکی از قدرتمندانه ترین کنسرت های به صحنه رفته جشنواره در حوزه موسیقی ایرانی طی شب های گذشته کرد.
اعضای گروه در این اجرا عبارت بودند از: سیامک جهانگیری (سرپرست و نی)، حسین علیشاپور (آواز)، سامر حبیبی (کمانچه)، حمید خوانساری (عود)، علی‌اصغر عربشاهی (تار)، پویان عطایی (سنتور)، وحید فتایی (تمبک).
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه