روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 اسفند 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 28611
0
0
رسایی باز هم ردصلاحیت شد
همدلی | صلاحیت حمید رسایی کاندیدای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس از اصفهان، از سوی هیات اجرایی انتخابات رد شد. این عضو جبهه پایداری در این رابطه گفت: از طرف فرمانداری اصفهان طی نامه مکتوبی به بنده اعلام شد که برای انتخابات میاندوره‌ای از اصفهان رد صلاحیت شده‌ام. رسایی در انتخابات سال گذشته نیز توسط هیات اجرایی رد صلاحیت شد. او در انتخابات سال گذشته از شهر تهران کاندیدا شده بود. بعد از ابطال آرای مینو خالقی سومین منتخب حوزه انتخابیه اصفهان قرار بر این شد جایگزین او در انتخابات میان دوره مجلس که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود تعیین شود.
انتخابات در شهرهایی با شوراهای ۷ تا ۹ نفر ه الکترونیکی است
ایلنا | رئیس ستاد انتخابات کشور از برگزاری انتخابات الکترونیکی شوراهای شهر و روستا در شهرهایی که اعضای شورای شهر آنها بین ۷ تا ۹ نفر باشد، خبر داد. علی‌اصغر احمدی در حاشیه نشست هیات دولت درخصوص برگزاری الکترونیکی انتخابات گفت: ۶۵ هزار شعبه اخذ رای برای انتخابات شوراها در سراسر کشور داریم اما امکانات ما برای برگزاری انتخابات الکترونیکی فقط ۳۵ هزار شعبه است،‌ بنابراین نمی‌توانیم در همه حوزه‌ها انتخابات را را الکترونیکی برگزار کنیم. او با بیان اینکه نظر شورای نگهبان هم این بود که برگزاری انتخابات الکترونیکی در شهرهای پرجمعیت با توجه به تعداد زیاد نامزدها و رای‌دهندگان موجب ازدحام جمعیت می‌شود، اظهار داشت: ما در تعامل با هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها به این نتیجه رسیدیم که به روستاها و شهرهای بزرگ کاری نداشته باشیم و انتخابات الکترونیکی فقط در شهرهایی برگزار شود که تعداد اعضای شورای شهر آنها بین ۷ تا ۹ نفر باشد.
هیات‌های اجرایی دلایل ردصلاحیت‌ها را به نامزدها اعلام می‌کنند
همدلی | هیات مرکزی نظارت بر انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: داوطلبان نمایندگی مجلس که توسط هیات اجرایی حوزه انتخابیه خود، رد صلاحیت شدند، می‌توانند شکایت خود را تحویل دهند. در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع آن عده از داوطلبان نمایندگی اولین میان‌دوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه اصفهان ـ اهر و هریس ـ بندر لنگه، بستک و پارسیان ـ مراغه و عجب‌شیر که توسط هیات اجرایی حوزه انتخابیه رد صلاحیت شدند، می‌رساند « بر اساس تبصره ماده 51 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی» می‌توانند از تاریخ ابلاغ فرمانداران و بخشداران مراکز حوزه‌های انتخابیه حداکثر ظرف مدت چهار روز از تاریخ 26 اسفند تا 29 اسفند 95 در وقت اداری به دفتر نظات و بازرسی انتخابات استان مربوطه مراجعه و پس از دریافت فرم، شکایت خود را تنظیم و رسید دریافت کنند.
نشست پایانی اجلاس آستانه ۳ برگزار شد
ایلنا | نشست عمومی و پایانی اجلاس آستانه سه، پس از چند دور نشست های تخصصی دو و چند جانبه میان هیات‌های ایران، ترکیه و روسیه، عصر امروز در پایتخت قزاقستان برگزار شد. در این نشست که با حضور هیات‌های نمایندگی سه کشور ایران (به سرپرستی جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه)، روسیه (به سرپرستی لاورنتیف نماینده ویژه پوتین در امور سوریه) و ترکیه (به سرپرستی اونال معاون خاورمیانه و آفریقای وزارت خارجه) برگزار شد، معاون وزیر خارجه قزاقستان به عنوان میزبان اجلاس، گزارشی درباره دستاوردهای روند آستانه تا امروز ارائه کرد. سه کشور «ضامن» آتش بس در سوریه، در طول این نشست ضمن توافق در خصوص تحکیم رژیم ترک مخاصمات، گفت‌وگوهایی درباره اجرای نظام نظارت سه جانبه بر آتش بس و تنظیم ترتیبات کاری روند آستانه انجام دادند. مطابق توافق این نشست، اجلاس آتی کارشناسی روند آستانه در تاریخ ۲۹ و ۳۰ فروردین ۹۶ در تهران و دور چهارم کنفرانس آستانه در تاریخ ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت ۹۶ در آستانه برگزار خواهد شد.
۲۳۶ داوطلب میان دوره‌ مجلس تایید و ۳۳ نفر رد صلاحیت شدند
ایسنا | رئیس ستاد انتخابات کشور آمار بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای مجلس را اعلام کرد. علی اصغر احمدی در نشست خبری خود گفت: از مجموع ۲۸۷ نفر که برای انتخابات میان دوره‌ای مجلس ثبت نام کردند ۲۳۶ نفر تائید، ۳۳ نفر رد صلاحیت شده‌اند. وی همچنین گفت: ۱۸ نفر از کسانی که داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای مجلس، انصراف داده‌اند.
محسن رضایی: آزادی موصل نزدیک است
ایرنا | دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به پیشروی نیروهای مردمی عراق در جنگ با داعش گفت: در هفته های آینده شاهد آزادی کامل موصل خواهیم بود. محسن رضایی چهارشنبه در اجلاس عمومی مجمع بسیج لرستان افزود: ایران با توجه به رویکردی که در میادین مختلف از جمله مبارزه با داعش و گروه های تکفیری داشته به دنبال ایجاد آرامش و صلح در منطقه است. وی اظهار کرد: پس از آزادسازی موصل کار ساماندهی اوضاع دیگر شهرهای تحت تصرف داعش در سوریه و عراق پیگیری خواهد شد. وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی همواره در حال پیشروی است، گفت: ایران در سیاست، امنیت و دفاع گام های بلندی برداشته و امروز سربازان و فرماندهان ما در سواحل مدیترانه به سوریه و ارتش عراق کمک می کنند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح مولفه های دیپلماسی انقلابی اظهار کرد: در این نوع دیپلماسی یک جا به نرمش قهرمانانه و در جای دیگر سیلی زدن به دشمن متجاوز لازم است. وی افزود: امروز ایران اسلامی بار دیگر باید به ندای رهبر معظم انقلاب در عرصه اقتصاد مقاومتی لبیک بگوید و نیروهای انقلابی وارد عرصه اقتصاد شوند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه