روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 اسفند 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 28608
0
0
یک کاندیدای دیگر به جمع اصول‌گرایان اضافه شد
ضرغامی آمد
همدلی | عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما برای رقابت در انتخابات 96 اعلام نامزدی کرد. ضرغامی طی 10سال از سال 83 تا 93 ریاست صدا و سیما را بر عهده داشت. پس از پایان ریاست ضرغامی بر جام جم، از او به عنوان یکی از گزینه‌های اصول‌گرایان برای انتخابات سال 96 نام برده می‌شد. این فعال سیاسی اما بارها در مواجهه با اخبار مربوط به کاندیداتوری خود، حضور در رقابت انتخاباتی را تکذیب می‌کرد. با این حال او هفته گذشته پس از آنکه در برابر پرسش خبرنگاران مبنی بر کاندیداتوری‌اش در انتخابات رو به رو شد پاسخی متفاوتی از دفعات پیش داد. او گفت: هنوز تصمیمی برای کاندیداتوری ندارم. ضرغامی در حالی این پاسخ را می‌داد که جمنا، تشکل ائتلافی اصول‌گرایان برای انتخابات نام ضرغامی را در فهرست کاندیداهای خود برای انتخابات قرار داده بود. البته جمنا هنوز که هنوز است درباره کاندیدای نهایی خود به جمع بندی نرسیده است. آنگونه که یک فعال سیاسی اصول‌گرا خبر داده کاندیدای نهایی جمنا برای انتخابات در فروردین 96 اعلام می شود؛ زمانی که تا ریاست جمهوری تنها یک ماه فاصله دارد.
از طرف دیگر قرار بود اصول‌گرایان فهرست 10‌نفره‌ای از کاندیداها منتشر کنند تا هرکدام از آنها برای کاندیداتوری نهایی در ریاست جمهور با همدیگر به رقابت کنند. اما به جای این فهرست یک فهرست 14‌نفره‌ای منتشر شد که حرف و حدیث ها پیرامون آن بسیار زیاد است. گفته می‌شود 4 نفر دیگر افرادی بودند که رای اکثریت را نداشته و با لابی وارد این فهرست شده اند. از جمله این افراد مصطفی میرسلیم است که به عنوان اولین فعال سیاسی اصول‌گرا برای رقابت با روحانی اعلام نامزدی کرد.
ضرغامی درباره حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری گفته: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از من برای حضور در جمع 10 کاندیدایی که بناست در مجمع عمومی دوم از میان آن‌ها رای‌گیری شود دعوت به عمل آورده و من نیز این دعوت را پذیرفتم و اعلام کاندیداتوری می‌کنم. رئیس اسبق جام جم در پستی اینستاگرامی نیز انگیزه ورود خود به عرصه انتخابات را اصلاح مدیریت کلان کشور و پاسخ به مطالبات شرافتمندانه مردم و حل مشکلات آنها خوانده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه